Posilovací zóna
Proč kulturistika? Pokud čtete tento článek, pak je pravděpodobné, že jste se již rozhodli a chcete začít s kulturistikou, nebo se alespoň dostat do lepší kondice. Ze začátku se budete těžce přesvědčovat, abyste začali s tréninkem. Důležité je i dozvědět o výhodách tréninku, které si často ani neuvědomujete. Každopádně motivace je jedním z nejdůležitějších aspektů kulturistiky, jak jste se již pravděpodobně sami přesvědčili. Chcete-li zůstat ve hře, pak je třeba znát všechny důvody, proč je kulturistika skvělý doplněk Vašeho života, a jaký můžete mít z kulturistiky prospěch.
Kulturistika je nejen sport nebo hobby, ale je to také způsob života, který ovlivní všechno, co děláte. Myslíte, že to zní jako nadsázka? Ano, v případě, když lidé mluví o golfu nebo fotbale, tak to nadsázka skutečně je, ale v případě kulturistiky je to skutečně pravda. I kdyby jen pro to, že žádný jiný sport Vám tak dramaticky nezmění to, jak se cítíte a co jste schopni zvládnout. Bez tréninku svaly nevyužívají ani část našeho potenciálu. Například při sprintu můžeme všichni běžet docela rychle, ale ona rychlost, kterou získáme díky tréninku je patrná pouze na běžecké trati. U síly je daleko více prostoru pro její zlepšení, takže pokud cvičíte, z hlediska síly na tom budete podstatně lépe. Na rozdíl od běhu je síla to, co denně při různé činnosti využíváte. Sílu samozřejmě využíváte i při sportu, avšak v jiné formě.
Nejen, že jsou svaly viditelné, ale jsou dnes také žádané a také přitažlivé. Ne každý ocení vlnící se velký biceps A. Schwarzeneggera, ale takřka každý ocení silné a pevné tělo, které je zahaleno tričkem či košilí. Obecně i pouhé oblečení na vypracovaném těle vypadá vždy lépe a pro opačné pohlaví tak budete atraktivnější. V podvědomí totiž pro svůj protějšek budete nositelem dobrým genetickým základem. Svaly jsou totiž rovněž zcela správně spojeny se zdravím, dobrou genetikou a také s fyzickou zdatností. Svaly navíc znamenají i to, že pravděpodobně nebudete tak vyhledávaným cílem na ulici či v hospodě, protože Vaše svaly budou promlouvat za Vás.
Muži se svaly a pevným tělem jsou okamžitě povýšení mezi vrstevníky, kteří k nim vzhlížejí. Najednou jste středem pozornosti a každý se Vás hned bude tázat na různé proteinové doplňky, na to, co dělají v posilovně špatně. Stručně řečeno budou chtít vypadat jako Vy, také budou toužit po pevném a vypracovaném těle.
Mimo jiné Váš vzhled rovněž ovlivňuje Váš profesní život. Budete vypadat sebevědoměji, takže lidé se k Vám budou chovat lépe, což zvýší Vaše kariérní úspěchy.
Kulturistika má však i mnoho dalších výhod, o kterých možná ani nevíte. Kulturistika má například pozitivní dopad na zlepšení krátkodobé paměti a inteligence. Udržuje Vás v lepším psychickém i fyzickém stavu. Ne každý si to uvědomuje, ale kulturistika je skutečně přínosem pro každého jedince. Navíc je kulturistika považována za přírodní antidepresivum, takže jste stále v optimistické náladě, což má pozitivní dopad na Vaše zdraví.
Silový Trénink
Používáte-li silový trénink pro zvýšení své síly, je třeba posilovat s jistým množství váhy, které Vaše svaly zdůrazní. Měla by to být taková váha, která je pro Vás výzvou přičemž a poslední opakování cvičení je obtížné dokončit. Nicméně jste schopni i poslední opakování cviku zvládnout.
Asi po 30 roku Vašeho života můžete přijít o část kostní hmoty. Ale nebojte se! Pro udržování kostní hmoty je zde hmotnostní cvičení, které Vám s tímto problémem pomůže.
Hmotnostní cvičení
Hmotnostní cvičení je takové cvičení, při kterém Vaše kostra nese takovou váhu, jako při běžných aktivitách. Tedy například při chůzi, běhu, apod.. Teorií proč hmotnostní cvičení buduje kostní denzitu je mnoho, ale nejpravděpodobnější teorie je asi fakt, že Vaše tělo při cvičení vytváří osteoblasty, nebo buňky, které napomáhají tvořit více kostní hmoty. Tento jev nastává, když jsou svaly a tím i kosti pod tlakem. Vaše kosti se mají potřebu tomuto tlaku (zátěži) přizpůsobit a zvyšuji svou hustotu.
Vzpírání
Vzpírání je jedním z nejlepších způsobů, jak docílit zvýšení hustoty kostí. Jak se Vaše svaly zesílí, je nutné postupně při posilování zvyšovat zátěž.